Přeskočit hlavní menu
Logo PEDAGOGICKO - PSYCHOLOGICKÁ PORADNA, BRUNTÁL
PEDAGOGICKO - PSYCHOLOGICKÁ PORADNA, BRUNTÁL
příspěvková organizace

Operační program ERASMUS+

mehealth.jpg

Pedagogicko - psychologická poradna je partnerskou organizací projektu Supporting mental health of young people in the era of coronavirus (ME-Health).
erasmus-plus.ec.europa.eu
msk.cz/cs/temata/eu/supporting-mental-health-of-young-people-in-the-era-of-coronavirus-me-health

Druhý týden v listopadu jsme za účelem projektu Erasmus+ Me-Health opět sekali s mezinárodními partnery. Tentokrát bylo, v pořadí již 4. setkání, realizováno v nedaleké Ostravě. Společně nás čekaly tři pracovní dny plné společné tvorby podkladů k výstupu projektu, také jsme však nahlédli do různých organizací se sídlem v Ostravě a okolí.

V úterý nás čekala přednáška PhDr. P. Jaša ze Zdravotnické záchranné služby MSK a přednáška na Dětské a dorostové psychiatrii pod vedením MUDr J. Uhlířem, kde nám byl přiblížen chod zařízení a dopady během a po covidové situaci.

Ve středu jsme si zajeli do Českého Těšína, kde nás provedli zdejším gymnáziem a představili nám jejich možnosti vzdělávání nejen během distanční výuky. Poté jsme se přesunuli do Beskydského centra duševního zdraví a v neposlední řadě jsme si jako sladký kulturní program prošli výrobnou Marlenky.

Ve čtvrtek jsme celé setkání završili společnou prací na projektu a workshopem pracovníků ze zařízení Blázníš, no a!, kteří nám představili projekt pro osvětu psychických obtíží, jímž obohacují nejen žáky základních škol.

Z příštího, posledního setkání ve Francii se Vám za tým PPP Bruntál opět s aktuálními informacemi ozve

Mgr. Žaneta Ridl, speciální pedagog, zástupce ředitele